Medjugorie - Mostar - ok. 55 € (340 HRK)

(wycieczka całodniowa - przejazd autokarem, opieka polskoję™zycznego pilota, podczas opcji z Mostarem polski przewodnik lokalny)

Medjugorie - jest jednym z najliczniej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w Europie. W 1981 roku w miejscu zwanym Brdo Ukazanja - Góra Objawień„, miały miejsce objawienia Matki Boskiej, które trwają… do dziś.

Podczas wizyty wejście na Górę™ Objawień„ - indywidualna modlitwa, wizyta w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Jakuba, spacer po centrum miasteczka.

Wizyta w Mostarze - mieście z czasów osmań„skich, położonym na rzece Neretwa. Mostar posiada dużą… liczbę™ meczetów oraz uroczy bazar turecki z przepię™knym Starym Mostem, który jest wpisany na listę™ światowego dziedzictwa UNESCO.

Fish Picnic - ok. 35 € (180 HRK)

(wycieczka całodniowa - rejs statkiem, lunch)

Rejs stateczkiem na wyspę™ Hvar (Sucuraj), spacer po miasteczku, nastę™pnie przepłynię™cie do uroczej zatoczki na półwyspie Peljesac - Mala Duba, plażowanie i ką…piel. W godzinach południowych powrót na statek - lunch (serwowana ryba z grilla + sałatki + chleb). Przepłynię™cie do kolejnych zatok - Jezero oraz Divna z pię™kną… plażą…. Na statku podczas rejsu serwowane są… napoje w nieograniczonej ilości (rakija, wino).

Split - Trogir - ok. 50 € (350 HRK)

(wycieczka całodniowa - przejazd autokarem, opieka polskoję™zycznego pilota, polski przewodnik lokalny)

Wspaniale zachowana architektura z czasów rzymskich to najwię™kszy atut Splitu. Panują…cy w latach 284- 305 Cesarz Dioklecjan oczarowany urokiem tego miejsca postanowił właśnie tutaj wybudował‡ sobie pałac. Dziś mury Pałacu zaadaptowano na lokale mieszkalne i różnego rodzaju działalności. W ich obrę™bie natomiast zachował się™ Perystyl, Katedra Św. Dujmy, Baptysterium, Stary Ratusz.

Podczas wycieczki spacer wspaniałą… promenadą… i Wzgórzem Marjan. Trogir to miasto założone w III w p.n.e przez kolonistów greckich z Wyspy Vis. Za czasów rzymskich Trogir był ważnym portem handlowym. Zwiedzimy Plac Centralny z budynkiem Ratusza oraz Katedrą™.

Medjugorje - Wodospady Kravice - ok. 40 € (330 HRK)

(wycieczka całodniowa - przejazd autokarem, opieka polskoję™zycznego pilota, podczas opcji z Mostarem polski przewodnik lokalny)

Medjugorie - jest jednym z najliczniej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w Europie. W 1981 roku w miejscu zwanym Brdo Ukazanja - Góra Objawień„, miały miejsce objawienia Matki Boskiej, które trwają… do dziś.

Podczas wizyty wejście na Górę™ Objawień„ - indywidualna modlitwa, wizyta w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Jakuba, spacer po centrum miasteczka.

Po wizycie w Sanktuarium Matki Boskiej Pokoju przejazd nad Wodospady Kravice, gdzie bę™dzie możliwość‡ skorzystania z ką…pieli w krystalicznie czystej wodzie rzeki Trebizat.

Dubrownik - ok. 50 € ( 350 HRK)

(wycieczka całodniowa - przejazd autokarem, opieka polskoję™zycznego pilota, polski przewodnik lokalny)

"Perła Adriatyku" - jedno z najpię™kniejszych miast w Europie, zachwyca niepowtarzalną… atmosferą…. Wpisane na listę™ Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Doskonale zachowane Mury Obronne udostę™pnione dla zwiedzają…cych, a wewną…trz mię™dzy innymi: Studnia Onofria, Kościół i Klasztor Franciszkanów z jedną… z najstarszych aptek w Europie działają…cą… do dziś, Katedra Dubrovnicka, Kościół Św. Błażeja, Kościół Zbawiciela, Pałac Sponza, Pałac Rektorów, Dzwonnica Miejska oraz Stradum - główny deptak Dubrownika. Zajrzą… również Pań„stwo do Starego Portu, gdzie mieściła się™ niegdyś› potꙿna flota Republiki Dubrovnickiej.

Obejrzyj film...

Rafting - ok. 35 € ( 250 HRK)

(wycieczka na połowę™ dnia - przejazd autokarem lub busem, spływ pontonem, ubezpieczenie podczas spływu, opieka skipera)

Rafting po rzece Cetina, niesamowita przygoda, adrenalina, możliwość‡ podziwiania przyrody. Rafting przeznaczony jest nie tylko dla sportowców, ale także dla amatorów pod opiekę… skiperów.

Sibenik - Park Narodowy Krka - ok. 65 € (460 HRK)

(wycieczka całodniowa - przejazd autokarem, opieka polskoję™zycznego pilota, Sibenik - polski przewodnik lokalny, wstę™p do Parku Narodowego Krka)

Wizyta w najstarszym mieś›cie słowiań„skim, spacer wą…skimi uliczkami Starówki i wizyta w jednej z najpię™kniejszych Katedr. W Parku Narodowym Krka utworzonym na rzece o tej samej nazwie, możliwość‡ podziwiania dziewiczej przyrody (bogactwo fauny i flory). Istnieje możliwość‡ kąpieli.

Fish Picnic Hvar + Brać - ok. 30 € (220 HRK)

(wycieczka całodniowa - rejs statkiem, lunch)

Rejs stateczkiem wycieczkowym na wyspę™ Hvar - wizyta w starej, dalmatyń„skiej wiosce rybackiej. Vrboska - krótki spacer. Przepłynię™cie na wyspę™ Brać‡ do miejscowoś›ci Bol - plażowanie na Zlatnim Ratu - Złotym Rogu. Fenomenem Złotego jest to, że cypel, na którym znajduje się™ plaża, zmienia swoje położenie w zależnoś›ci od prą…dów morskich i kierunku wiatru. Podczas rejsu na statku serwowana jest ryba z grilla oraz rakija i wino.

Fish Picnic Hvar + Peljesac - ok. 30 € (220 HRK)

(wycieczka całodniowa - rejs statkiem, lunch)

Rejs stateczkiem wycieczkowym na Półwysep Peljesac, na jedną… z przepię™knych plaż - ką…piele, skoki ze statku. Przepłynię™cie na Wyspę™ Hvar - wizyta w starej, dalmatyń„skiej wiosce rybackiej, krótki spacer. Powrót do Gradaca. Podczas rejsu na statku serwowana jest ryba z grilla oraz rakija i wino.

Rezerwat Przyrody Biokovo - ok. 40 € (250 HRK)

(wycieczka półdniowa - przejazd busem, kolacja: grill + wino, nie zawsze obecność‡ polskiego pilota/przewodnika)

Biokovo - pasmo górskie dominują…ce nad Makarską… Riwierą… z drugim co do wysokoś›ci szczytem Chorwacji - Śšwię™tym Jerzym (1762 m n.p.m.).

Grupa jedzie busem aż na sam szczyt, dla chę™tnych możliwość‡ wspinaczki na szczyt (ok. 40 min. wzdłuż specjalnie przygotowanej porę™czy). Nastę™pnie przejazd do jednej z dolin, gdzie przygotowywany jest grill. Spacer górską… ś›cieżką… na szczyt VośĄac (1422 m n.p.m.), z którego rozcią…ga się™ wspaniały widok na Makarską… Riwierę…, podziwianie zachodu słoń„ca. Kolacja pod gołym niebem (grill, pieczywo, wino, sok), powrót około godz. 23:00.

Wieczór Dalmatyński - ok. 25 € (195 HRK)

(wyjś›cie wieczorne)

Typowa kolacja w dalmatyń„skiej konobie przy regionalnej muzyce na żywo. To niepowtarzalna okazja aby spróbować‡ specjałów ś›ródziemnomorskiej kuchni.

Korcula - ok. 45 € ( 300 HRK)

(wycieczka całodniowa, przejazd autokarem lub busem, przeprawa stateczkiem na Wyspę™ Korcula)

Przejazd autokarem do Orebic‡a, przeprawa stateczkiem na wyspę™ Korcula. Zwiedzanie miasta o tej samej nazwie - legendarnego miejsca narodzin Marco Polo, spacer urokliwymi, kamiennymi uliczkami miasta, czas wolny. Nastę™pnie rejs na pię™kną… wyspą™ Badija - najwię™kszą… w archipelagu wysp korculań„skich, po około godzinnym pobycie, rejs na piaszczystą… plażę™ w Lumbardii (wschodnia czę™ść‡ Korculi), plażowanie i ką…piel. Podczas rejsu degustacja rakiji, wina, napojów oraz zabawa przy dalmatyń„skich rytmach.